Çocuk Odası Tekstili

Çocuk ve Bebek Odası İçin Halı Modelleri

Tarafından yazılmıştır Admin

Çocuk ve Bebek Odası Halı Modelleri

Evin en eğlenceli, en keyifli odalarından biri şüphesiz ki çocuk ve bebek odalarıdır. Her odanın dekorasyonu için çaba sarfedilir, özen gösterilir ama bu oda ebeveynler için çok daha farklıdır. Ekstra hassasiyet ve normal daha çok emek harcıyor olacaksınız. Eskiden annelerimiz babalarımız için iş biraz daha kolaymış. Herkes kız olursa pembe erkek olursa mavi renklerini kullandığı bir bebek odası dekorasyonu tasarlarmış. Ancak şimdi yeni trendlerin çıkmasıyla birlikte renk skalası oldukça genişledi. Artık eskisi kadar pembe ve mavi renklerini göremez bile olduk.

Bir de son zamanlarda renklerin yanı sıra dekorasyonda seçilen mobilyaların güvenli, konforlu ve antibakteriyel olmasına daha çok dikkat ediyor ebeveynler. Bizde aynı şekilde düşünüyoruz. Tabiki renklerde önemli ancak bebeğiniz, çocuğunuz beşiğinde güvenli ve rahat uyku uyuyamıyorsa ya da halıda oyun oynarken sürekli alerjik olarak sorunlar yaşıyorsa renk konusu ikinci planda kalabiliyor. Bebek odası ya da çocuk odası dekorasyonunda da beşik, yatak ve dolap gibi mobilyalardan sonra en önemlisi halı diyebiliriz. Bebeğiniz büyümeye, emeklemeye, yürümeye ya da oyun oynamaya başladığın hep halısının üstünde vakit geçirmiş oluyor. Bu yüzden halı seçimlerinize dikkat etmeniz gerekir.

Çocuk ve Bebek Odası İçin Halı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

İlk olarak bebeklik döneminden bahsedelim. Bebekler büyüyene kadar hatta 1-2 yaşına gelene kadar birçok alerjik sorun yaşayabilir. Bu yiyeceklere karşı da olabiliyor, evde bulunan eşyalara karşı da. Bunlar bebeğiniz için her zaman dikkat etmeniz gereken şeyler oluyor. Ta ki tam anlamıyla büyüdüğünde kendi alerjik reaksiyonlarını öğrenene kadar.

Yediklerine, içtiklerine özen gösterdiğiniz kadar eşya konusunda da seçimlerinizi aynı şekilde yapmalısınız. Örneğin beşiğin su bazlı boyadan ve kalite malzemelerden üretildiğinden emin olmalısınız. Bunu yanı sıra az önce de bahsettiğimiz gibi halı seçimi de hem sizin hem bebeğiniz için çok önemlidir. Bebeğiniz ya da çocuğun vaktinin çoğunu halı üzerinde geçirmeye başladığında ilk dikkat etmeniz gereken antialerjik, antibakteriyel olup olmadığı. Çok yünlü, kalın ve içeriğinden emin olmadığınız halı modellerini kesinlikle tercih etmeyiniz. Bebekler ve çocuklar çok hassas olduğu için bu tarz halılar onlarda sağlık sorunu yaratabilir. Çok yünlü, kalın iyi süpürülmeyen ve tozu, kiri içerisinde barındıran halılar hem sizin hem çocuğunuz için çok sağlıksızdır. Kaymaz, antialerjik, tozu içinde barındırmayan halı modellerine yönelmelisiniz.

Çocuk ve Bebek Odası İçin Halı Seçiminde Hangi Renkler Kullanılmalı?

Çocuk ve bebek odalarında artık eskisi gibi koyu renkler tercih edilmiyor. Onun yerine soft ve pastel tonlar tercih ediliyor. Düz kare modellerde yerini özel tasarım halı modellerine bıraktı diyebiliriz. İstediğiniz tasarımı özel tasarım yapan bir yere söylemeniz yeterli oluyor. Renk ve model olarak bebek ya da çocuk odanıza en uygun modele ulaşmış oluyorsunuz.

Çocuk Odası Dekorasyonuna buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir : Genç Odası Perde Modelleri İle Çocuklarınızı Şımartın başlıklı yazımızda genç odası için perde çeşitleri, genç odası için perde tarzı ve genç odası perde modelleri hakkında bilgiler bulabilirsiniz.(Bu Konuya Henüz Puan Verilmemiş. Siz Puan Vermek İster Misiniz
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.