Evin yeni bireyleri bebekler için şahane bebek beşik modelleri bulunmaktadır. Bebek beşik modeli seçerken bebeğinizin konforu ve sağlığı açısından en uygun beşiği seçmenizde fayda vardır. Yaz aylarının gelmesiyle birlikte üstü kapalı beşikler bebekleri oldukça sıkacağından, üst kısmı açılıp kapanabilen beşikler tercih etmenizde fayda vardır. Sallanan beşik modelleri de bebekler için iyi alternatifleri oluşturmaktadır. Bebeklerin sallanarak uykuya daldıkları göz önünde bulundurulduğunda sallanan beşiklerin önemi kavranacaktır. Ancak sallanan beşik tercih ederek bebeğin en ufak bir hareketinde sallanmayacak ve çok fazla sarsmayan beşikleri seçmenizde yarar vardır. Beşiklerin alt kısmının tekerlekli olması da bebekler açısından tehlikelidir. Beşik seçerken bu hususları göz önünde bulundurmanızı öneririz.

Kız Bebek İçin Beşik Modelleri

Kız bebekler için genellikle tüllü ve pembe renklerin hakim olduğu beşikler tercih edilmektedir. Bebeğinizin kendisini bir prenses gibi hissetmesi ve sineklerin bebeğinizden uzak durması için üst kısmından tül sarkan beşikleri tercih edebilirsiniz. Kız bebek beşik modelleri oldukça çeşitli olduğundan karar verirken zorluk yaşamanız kaçınılmazdır. Bebek beşikleri uyumak dışında oyun oynamak için de kullanılabilmektedir. Oyun parkı beşik modellerinden birini edinerek bebeğinizin gün boyu sakin ve huzurlu bir şekilde oyun oynamasını sağlayabilirsiniz. Bebekler hiçbir şeyi bilmediğinden her şeyi keşfetmek ve tatmak istemektedirler. Evin içerisinde oyun oynayamayacak olan bebeğinize oyun beşiği alarak oyuncaklarını içine koyabilir, bebeğinizin güvende olduğundan emin olabilirsiniz.

Erkek Bebek İçin Beşik Modelleri

Erkek Bebek Beşik Modelleri genellikle mavinin ağırlıklı olduğu, ahşap beşiklerdir. Erkek bebeğinize beşik alırken çocuğunuzu güvenle yalnız bırakabileceğiniz, bol çekmeceli bir beşik almanızı öneririz. Bebeğinize beşik alırken kullanım süresinin uzun olmasını istiyorsanız daha büyük beşikler almanızı öneririz. Erkek bebekler için tasarlanan beşikler arasında en çok araba beşikleri rağbet görmektedir. Bebeğinize beşik alırken demir parmaklıkların olabildiğince sık olmasına dikkat etmeli, çocuğun kafasının, elinin, ayağının sıkışmayacağı beşikler seçmeye özen göstermelisiniz. Bunun yanı sıra erkek bebeğiniz için çeşitli tasarımlardaki oyun beşiklerinden edinerek çocuğunuzun gün boyu güvenli bir şekilde oyun oynamasını sağlayabilirsiniz.

FOTO GALERİ / Cıvıl Cıvıl Bebek Beşik Modelleri


(Bu yazıya 2 kez oy verildi. Toplamda 5 puan üzerinden, 5,00 aldı.)
(Sizde Puan Vermek İster Misiniz?)
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.