Ev dekorasyonu açısından evin en önemli kısımları şüphesiz salonlardır. Misafirler çoğu kez ziyaretleri boyunca salon da ağırlanmakta, bunun dışında kısa bir süre de yemek odasında ağırlanmaktadır. Konuklarınızın eviniz hakkında iyi bir izlenime sahip olması açısından çift duvar salon dekorasyonu çok önemlidir. Salonun atmosferinde belirleyici rol oynayan unsur ise duvar boyasının rengidir. Çoğu insan boya rengi seçerken kararsızlık yaşamakta, genellikle son perde de iki boya rengi arasında kalmaktadır. İyi boya rengi arasında karar veremeyenlerdenseniz evinizi iki renk ile duvar boyama işlemi yaparak iki renge boyayabilir, evinizde kendi tarzınızı yansıtabilirsiniz. Marjinalliği seven bir iç mimari tutkunuysanız gelenekleri kırarak evinizin duvarını çift renge boyayabilir, konuklarınızı şaşırtabilirsiniz.

çocuk odası için iki farklı renkli duvar

İki Renkli Duvar Boyama

İki renkli duvar boyama dekorasyonu son yıllarda oldukça rağbet görmektedir. İki renkli duvar boyama işlemlerinde duvarların üç kısmı genellikle açık ve silik renklere boyanmakta kalan bir kısmı ise çarpıcı ve canlı bir renge boyanmaktadır. Birbirinden farklı fakat uyumlu renkleri bir araya getirerek evinizin atmosferini değiştirebilir, evinize farklı ve marjinal bir esinti kazandırabilirsiniz. İki renkli salon duvarı boyama işlemleri yalnızca bir duvarın farklı renk olmasıyla değil, aynı duvarın bir kısmının farklı, diğer kısmının farklı olmasıyla da elde edilmektedir. Evinizin bir köşesindeki mobilyalar duvar renginize uymuyorsa köşede ki duvar renginin bir bölümünü değiştirerek evinizin atmosferine daha uyumlu hale getirebilirsiniz.

Çift Renkli Duvar Boyama Nasıl Yapılır

Çift renkli duvar boyama oldukça farklı çeşitlere sahiptir. Duvarınızın üst kısımdan yarısını başka diğer yarısını başka renge boyayabileceğiniz gibi dekoratif bir desen çizerek de bir kısmını başka diğer kısmını başka renge boyamanız mümkündür. Tavanı alçak olan bir eve sahipseniz tavanın devam eden kısmının 30 cm lik kadar alanını da beyaz rengine boyayarak evin basık görüntüsünü ortadan kaldırabilirsiniz. Çift renkli duvar boyama için pembe ve eflatun, sarı ve yeşil, gri ve pudra pembesi, kırmızı ve mor oldukça uyumlu dekorasyonlar ortaya çıkaracaktır. Duvarlarınızı iki renkli dekorasyon yaparak konuklarınızı evinize hayran bırakabilir, salonlarınızı şımartabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir : Fonksiyonel Kare Salon Dekorasyonu başlıklı yazımızda kare salon dekorasyon dizaynı, kare salon dekorasyonu ve kare salon dekorasyonu stilleri hakkında bilgiler bulabilirsiniz.(Bu yazıya 1 kez oy verildi. Toplamda 5 puan üzerinden, 5,00 aldı.)
(Sizde Puan Vermek İster Misiniz?)
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.