Oturma Odası Mobilya Salon Mobilyası

Chester Koltuk Takımları, Modelleri Ve Uygulamaları

Tarafından yazılmıştır Admin

Chester Koltuk Modelleri

Klasik ve modern tarzı ev dekorasyonunda severek kullanıyor ve bu çizgilere uygun bir koltuk takımı istiyorsanız Chester Koltuk modelleri tam size göre. Avangard tarz, ev dekorasyonu içinde çok fazla tercih edilen bir model. İhtişamlı ve gösterişli dekorasyonları seven bu tarz, chester koltuk modelleri ile müthiş bir uyum yakalayabilir.

Küçük ev dekorasyonunda pek fazla tercih edilmeyen chester koltuklar genellikle büyük ev dekorasyonun sevilen mobilyaları oluyor. Büyük bir model olduğu için kendini en güzel şekilde büyük salonlarda gösterebiliyor. Eskiden chester koltuk dendiğinde ilk akla gelen deri kaplaması olurdu. Ancak deri her mevsim ve tarzda rahatlıkla kullanılmadığı için kumaşı değişmeye başladı. Daha rahat her mevsim ve tarza uygun ürünler tercih ediliyor.

Chester Koltuk Takımları Kullanım Alanları

  • Gösterişli bir salon dekorasyonunda tercih edebilirsiniz
  • Rahat ve şık bir oturma odasında tercih edebilirsiniz
  • Bekleme salonlarında tercih edebilirsiniz
  • Konforlu ve lüks bir ofiste tercih edebilirsiniz

Chester Koltuk Takımları Kullanışlı Mı?

Salon dekorasyonu için koltuk takımı bakıyorsanız ve kararsız kaldıysanız birkaç dikkat edilmesi gereken püf noktalardan bahsedelim. İlk olarak modern, klasik ve avangard bir salon dekorasyonunuz varsa chester koltuk modelini tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda salonunuzun büyük olmasına da dikkat etmelisiniz. Tabii unutmadan chester koltuk takımı alırken ya da yaptırırken içerisinde kullanılan malzeme hakkında bilgi almalısınız.

Uzun ömürlü, rahat ve konforlu bir koltuk takımı için malzemesi çok önemlidir. İskeletinde kullanılan malzeme kadar kaplandığı kumaşta çok önemli. Bu konulara dikkat etmeden kesinlikle chester koltuk takımı almamalısınız. Gömmeli bir desene sahip olduğu için içerisinde tozu ve kiri kolayca tutabilir. Kumaş seçiminde rahatça silebileceğiniz bir ürün tercih etmenizde fayda var. Chester koltuk takımının ayak kısmının yüksek olması da dikkat etmeniz gereken bazı püf noktalardan. Koltuk ağır bir koltuk olduğu için temizlik yaparken rahat rahat çekemezsiniz bu yüzden ayaklarını yüksek almanızda fayda var.

Chester Koltuk Takımı Fiyatları

Bu model koltuklar genellikle bir üçlü koltuk, bir ikili koltuk ve bir tane de berjer şeklinde 3 koltuktan oluşmaktadır. İskeleti için kullanılan malzemeye ve koltuğu döşemek için kullanılan kumaşa göre fiyatlar değişiklik göstermektedir. Kalitesiz ürünler kullanıldığı takdirde üçlü koltuk takımını 5.000TL-6.000TL civarında bulmanız mümkün. Ancak ürünlerde kullanılan tahtanın, kumaşın kalitesi arttıkça fiyatta da yükselmeler başlar. Kalite standartları düşük, orta ve yüksek olarak değişir. Orta kalitede bir chester koltuk takımının fiyatı da 8.000TL-10.000TL civarındadır.

Kalitesi en yüksek olan modelleri tercih etmek istiyorsanız en az 15.000TLyi gözden çıkarmanız gerektiğini söyleyebiliriz. Satın almak yerine yaptırmak istiyoruz, fiyatlarda bir değişiklik olur mu derseniz. Kalitesine göre yine aynı fiyatlarda bir koltuk takımı yaptırabilirsiniz. Fiyatlarında çok büyük değişiklikler söz konusu olmaz. Ayrıca bize üçlü koltuk yetmez diyorsanız kalitesi en düşük olan bile olsa fiyat kesinlikle artacaktır. Ya da bize üçlü koltuk fazla ikili koltuk yeter diyorsanız fiyat bu seferde düşecektir. Bu konuda karar tamamen size ait.

 Oturma Odası Dekorasyonuna buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir : Tv Ünitesi Dekorasyonu Hakkında Bilinmesi Gerekenler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


(Bu Konuya Henüz Puan Verilmemiş. Siz Puan Vermek İster Misiniz
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.