Orta sehpalar evin dekorasyonunu tamamlayan oldukça önemli parçalardır. Mobilyalar gibi büyük yer kaplamayan parçalar olan orta sehpaları genellikle rastgele seçilmekte ve önemsiz görülmektedir. Ancak iç mimari tutkunlarının bildiği gibi ev dekorasyonunun en önemli parçalarından biri de orta sehpalardır. Orta sehpa modelleri arasında evinize uygun sehpayı seçmeniz çok önemlidir. Evinizin mobilyaları genellikle klasik veya avangarde parçalardan oluşuyorsa bu tarzlarda orta sehpalar tercih etmenizi öneririz. Tercihlerinizi genellikle spor eşyalardan yana kullanıyorsanız daha kullanışlı ve fonksiyonel orta sehpaları da tercih edebilirsiniz. Dekoratif orta sehpa modelleri genellikle daha çok bölüme sahip olan, fonksiyonel, açılıp kapanabilen kısımları olan sehpalardır. Salonların orta kısımlarında yer alan ve konuklarınıza ikramlarda bulunabileceğiniz orta sehpalar genellikle evlerin en çok kullanılan parçaları olduğundan oldukça önemlidir ve titizlikle seçilmelidir.

Camlı Orta Sehpa Modelleri

Orta sehpa modelleri ahşap, camlı, eskitme, dekoratif, yükselmeli, çift katlı olmak üzere çeşitli gruplara ayrılabilir. 90’lı yıllarda oldukça popüler olan camlı orta sehpalar biçim değiştirerek günümüzde de yer almaya devam etmektedir. Alt ve üst kısımlarına dekoratif süsler, biblolar ve çiçekler koyabileceğiniz camlı orta sehpa modelleri oldukça kullanışlıdır. Ahşap mobilyaların iz bırakmasından sıkıldıysanız cam orta sehpaları gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Cam orta sehpalar her ne kadar parmak izi bırakıp toz tutsa da ahşap orta sehpalar gibi kalıcı lekelere neden olmamaktadır. Bu sebeple cam orta sehpaları tercih ederek mobilyanızın kullanım süresini uzatabilir, şık ve sade görünümlü bir orta sehpaya sahip olabilirsiniz.

Çok Amaçlı Orta Sehpa Modelleri

Orta sehpalar oturma odalarının en orta kısmında bulunan oldukça fonksiyonel mobilyalardır. Televizyon karşısında yemek yemeyi sevenlerdenseniz büyük bir çok amaçlı orta sehpa edinmenizde fayda vardır. Akşamları televizyon izlerken bacaklarınızı uzatmanızı, yemek yerken tabaklarınızı koymanızı, kahve yudumlarken fincanlarınızı bırakmanızı sağlayacak orta sehpalar, gün içinde salonda en çok kullanılan mobilyalardır. Açılıp kapanabile çok amaçlı dekoratif orta sehpa modelleri arasından evinize en çok uyan sehpayı seçerek evinizin şıklığına şıklık katabilir, konuklarınızı rahatlıkla ağırlayabileceğiniz bir salona sahip olabilirsiniz.

 

Salon mobilyaları ile alakalı daha fazla makaleye BURADAN ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir : Çarpıcı Çekyat Modelleri başlıklı yazımızda klasik çekyat, klasik çekyat modelleri ve Modern çekyat modelleri hakkında bilgiler bulabilirsiniz.(Bu yazıya 2 kez oy verildi. Toplamda 5 puan üzerinden, 5,00 aldı.)
(Sizde Puan Vermek İster Misiniz?)
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.