Ev dekorasyonunun en önemli parçalarından biri aydınlatmalardır. Özellikle masa lambaları aydınlatma konusunda oldukça büyük öneme sahip olup çalışma masalarının vazgeçilmezidir. Hem dekorasyon açısından iyi bir görünüme sahip hem de güzel aydınlatan masa lambaları için titiz bir seçim yapmanız gerekecektir. Masa lambanızın oda dekorunuzla uyum sağlaması için odanızla uyumlu renklerde ve dokularda masa lambası seçmeye özen göstermelisiniz. Ayrıca masa lambası seçerken uyku getirecek kadar loş, gözleri yorarak rahatsız edecek kadar da aydınlık lambalar seçmemelisiniz. Çalışma odanıza güzel bir masa lambası alarak çalışma isteğinizi arttırabilir, masanızda kendi tarzınızı yansıtabilirsiniz. Masa lambaları çeşitleri arasından ipli veya düğmeli olanları seçerek keyifli bir oda dekorasyonu yakalamanız mümkündür.

Banker Masa Lambası

Son dönemin en çok tercih edilen masa lambalarından biri şüphesiz banker masa lambası gösterilecektir. Banker masa lambaları alt zemini gümüş veya altın renginden oluşan, genellikle koyu yeşil renkli, ipli, otantik masa lambalarıdır. Dizi ve filmler sayesinde popülerliğini arttıran banker masa lambaları çalışma masalarının vazgeçilmez aksesuarlarındandır. Özellikle ofis odalarının atmosferini değiştirerek ofise değişik bir ambiyans kazandıran banker masa lambaları oldukça rağbet görmektedir. Sofistike masa lambası olarak gösterilebilecek banker masa lambaları Retro, vintage ve modern görünümleri bir arada barındırmaktadır.

Dekoratif Masa Lambaları

Dekoratif masa lambaları çalışma masalarını süsleyen ve zenginleştiren aksesuarlar arasındadır. Aydınlatma dışında güzel bir dekorasyona da sahip olmak istiyorsanız hayvan figürlü, makaronlu, çiçek desenli, yuvarlak, dikdörtgen, dikey, uzun bacaklı, kısa bacaklı çeşitli masa lamlarını tercih edebilirsiniz. Dekoratif masa lambası seçerken çok koyu renkleri seçmemenizde fayda vardır. Dekoratif masa çeşitleri oldukça fazla olduğundan masanıza uygun lambayı seçmekte zorlanabilirsiniz. Dekoratif masa lambaları yalnızca çalışma masaları için mutfak ve büfeler için de kullanılabilmektedir. Modern görünüme sahip odalarınıza modern, Retro görünüme sahip odalarınıza Retro, sıcak renklerin hakim olduğu odalarınıza soğuk renkli, soğuk renklerin hakim olduğu odalarınıza sıcak renkli masa lambaları seçerek odalarınıza renk katabilir, dekorasyonunuzu hoş bir şekilde tamamlayabilirsiniz. İç mimariye ve ev güzelliğine düşkünseniz tarzınızı yansıtan masa lambalarını seçerek evinizin şıklığına şıklık katabilirsiniz.

FOTO GALERİ / Çarpıcı Masa Lambaları

Genel aydınlatma ile alakalı makalelerimize BURADAN ulaşabilirsiniz.


(Bu yazıya 1 kez oy verildi. Toplamda 5 puan üzerinden, 5,00 aldı.)
(Sizde Puan Vermek İster Misiniz?)
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.