Fonksiyonel ve kullanışlı olan çekyatlar uzun yıllardır oturma odalarının vazgeçilmezleridir. Gündüzleri koltuk, geceleri ise yatak haline dönüştürebilen çekyat modelleri özellikle çok sayıda misafir ağırlayan kişiler için büyük kolaylık sağlamaktadır. Sık sık uzaktan gelen misafirlerinizi ağırlamak zorunda kalıyorsanız ve onlar için kullanabileceğiz bir yatak odanız mevcut değilse, oturma odalarınızda çekyat kullanmanızı tavsiye ederiz. İç mimari tutkunlarının en büyük zevklerinden biri de çekyat seçimidir. Çekyatlar oturma odalarının en büyük parçalarını oluşturduğundan çekyat seçiminden sonra oturma odası dekorasyonu hemen hemen tamamlanmış demektedir. En yeni çekyat modelleri arasından oturma odanızın duvar rengine uyumlu çekyatları seçerek evinizi şımartabilirsiniz.

Modern Çekyat

Fonksiyonel ve kullanışlı olan çekyatlar evlerin olmazsa olmaz parçalarından biridir. Modern çekyat modelleri genellikle yere daha yakın, ayakları çok yüksek olmayan, bol yastıklı ve yumuşak çekyatlardır. Çekyatlarınızı geceleri misafirleriniz için yatak olarak kullanabileceğiniz gibi, fazla eşyalarınızı doldurabileceğiniz sandıklar olarak da kullanabilirsiniz. Modern çekyat modelleri arasında en çok tercih edilen çekyatlar çiçekli desenlere sahip olan çekyatlar ve açık renkli çekyatlardır. Çekyatlarınızın üstünü koltuk şalları ile süsleyerek daha şık ve modern görüntüler de elde edebilirsiniz. Oturma odalarının vazgeçilmezi olan çekyatları iç mimari tutkunları tarafından keyifle takip edilen ve yenilenen mobilyalar arasında gösterilebilir. Gün geçtikçe daha fonksiyonel hale gelen çekyatlarınızı leke tutmayan kumaşlardan seçerek daha uzun ömürlü hale getirebilirsiniz.

Klasik Çekyat Modelleri

Çekyatlar ömrü uzun olan, fonksiyonel ve kullanışlı oturma grupları olduğundan evlerde muhakkak bulundurulan mobilyalardır. Mobilya da tercihlerinizi klasikten yana kullanmayı seviyorsanız klasik çekyat modelleri tercih edebilirsiniz. Klasik çekyat modelleri genellikle uzun ayaklı, alt kısmına eşya konulabilen ve süpürülebilen, kolaylıkla silinebilen, koyu renkli mobilyalardır. Eskimeyen güzelliğe sahip olan klasik çekyat yatılı misafirlerinizi ağırlamanız için de büyük kolaylık sağlamaktadır. Odanızın duvar rengi ile uyumlu çekyatlar seçerek evinizde Retro esintileri uyandırmanız mümkündür. Klasik çekyatlarınızı eski tarz koltuk şalları ile süsleyerek evinizin şıklığına şıklık katabilir, misafirlerinizi evinize hayran bırakabilirsiniz. Klasik çekyatlarınızı uyumlu yastıklar ile süsleyerek tarzını çekyatlarınıza yansıtmanız mümkündür.

Oturma Odası mobilyaları ile alakalı makalelerimize BURADAN ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir : En Güzel Kanepe Modelleri başlıklı yazımızda kanepe, kanepe modelleri ve modern kanepe modelleri hakkında bilgiler bulabilirsiniz.(Bu yazıya 1 kez oy verildi. Toplamda 5 puan üzerinden, 5,00 aldı.)
(Sizde Puan Vermek İster Misiniz?)
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.