Balkon Dekorasyonu

Cam Balkon Modelleri ve Çeşitleri Hakkında Bilgiler

Tarafından yazılmıştır Admin

Cam Balkon Modelleri ve Çeşitleri

Balkon, neredeyse her evde, apartmanda, müstakil evlerde sevilerek kullanılan bir alandır. Kışın havanın soğuk olmasından dolayı her ne kadar balkona çıkamasak ta yazın mayıs ayları gibi soluğu balkonlarda alırız. Aslında sadece yazın değil kışında balkon manzarasında kahve içmek, sevdiklerimizle oturup sohbet etmek keyifli olur. Ancak bu açık balkonlarda pek mümkün değil. İşte burada tam olarak devreye kapalı balkonlar giriyor. Uzun zamandır balkonlarda kapalı olan balkon modelleri çok trend.

Ve bu kapalı balkon modellerinin birçok çeşidi var. Evinizde hangisini kullanmak istiyorsanız onu yaptırabilirsiniz. Balkonunuzun boyutlarına da uyuyacak bir model seçmeyi de unutmayın. Son zamanlarda balkon modellerinde her ne kadar çeşit, seçenek çok olsa da en çok tercih edilen bir model var. O da cam balkon modelleri. Evi dışarıdan bakıldığında çok şık gösteren evin iç kısmında ise kullanımı çok kolay olan bir model.

Cam balkon, balkonunuzun boyutuna göre rahatlıkla kullanabileceğiniz bir model. Camın kalınlığını ve rengini kendiniz belirleyebiliyorsunuz. Cam balkon sistemlerinin iyi çalışmasını istiyorsanız eğer cam kalınlığını 8mm ya da 10mm tercih etmelisiniz. Ayrıca camların temperli cam olup olmadığını da sormayı unutmayın. Nedeni ise bu camların 700 derecede ısıtıldıktan sonra ani soğutma ve şoklama işlemi ile dayanıklılığının arttırılmasıdır. Temperli cam özel kalite testlerinden de geçirilir. Cam seçimine dikkat ettikten sonra sıra geldi cam balkon çeşitlerinden birini seçmeye. Birçok cam balkon modelleri ve çeşitleri olduğundan size bahsettik. Şimdi onların neler olduğu hakkında sizi bilgilendirelim.

1-Sürgülü Cam Balkon Modelleri

Sürgülü cam balkon modelleri genellikle kalın pimapenlerden oluşur. Cam kalınlıkları sürgülü cam balkon modellerinde genellikle 8mm veya 10mm dir. Sürgülü cam balkon modelleri genellikle müstakil evlerde ya da balkonu büyük olan evlerde tercih edilir. Bunun yanı sıra restaurantlarda da bu cam balkon çeşidi çok kullanılır. Hem evde hem de restaurant gibi alanlarda çoğu zaman kullanım kolaylığı sağlar.

2-Katlanır Cam Balkon Modelleri

Katlanır cam balkon modelleri, kalın pimapeni olmayan modellerdendir. Balkon dekorasyonlarında çok şık ve zarif durur. Genellikle apartmanlarda orta büyüklükte ya da küçük balkonlarda tercih edilir. İçeriden dışarı bakıldığında manzarayı da çok fazla bölmez. Rahat ve kolay kullanımı vardır.

3-Pimapen Cam Balkon Modelleri

Pimapen cam modelleri genellikle sağlam olduğu için adından çok söz ettirir. Kalın pimapenlerden oluştuğu için eskiden çok fazla tercih edilirdi. Ancak şimdi yerini yeni çıkan modellere bıraktı. Pimapen modeller artık daha çok müstakil evlerin kış bahçe dekorasyonlarında kullanılıyor. Su geçirmezliği ve dayanıklılığı sayesinde tam kış bahçelerine uygun bir model. Balkonlarda ise artık oldukça kaba durmaya başladığı tercih edilmiyor. Bunun yanı sıra pimapen cam balkon modellerini balkonlarını kilere dönüştürmek isteyen kişiler tercih ediyor.

 

Fransız Balkon Hakkında Bilgiler Ve Fiyatları na buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir : Fransız Balkon Hakkında Bilgiler Ve Fiyatları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


(Bu Konuya Henüz Puan Verilmemiş. Siz Puan Vermek İster Misiniz
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.