Balkon Dekorasyonu

Cam Balkon, Kış ahçesi balkonu Dekorasyonu

Tarafından yazılmıştır Admin

Cam Balkon Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Evinizde yeni bir yaşam alanı yaratmak istiyorsanız ya da çok eşyanız varsa odalara sığamıyorsanız cam balkon tam size göre diyebiliriz. İster büyük ister küçük balkonunuz olsun kapattığınızda çoğu zaman bir odadan farklı olmuyor. Kapalı balkonun kolaylığını gören çoğu insan evinde bulunan nerdeyse bütün balkonları kapatmayı tercih ediyor.

Eskiden balkonlar genellikle pvc şeklinde kapatılıyordu. Şimdi ise sürgülü ve katlamalı cam balkon şeklinde tasarlanmaya başladı. Eskisine göre daha şık ve modern göründüğünü söyleyebiliriz. Sürgülü camlar genellikle daha büyük balkonlarda tercih edilse de katlamalı cam modeli her balkon için uygun. Gelelim asıl konumuz olan cam balkon dekorasyonu nasıl olur sorusunu cevabını vermeye. Hangi cam modelini yapacağınıza karar verdikten sonra asıl en önemli kısım başlıyor.

Cam Balkon Kiler Dekorasyonu

Balkonunuzu kiler yapmayı düşündüğünüzde bile dekorasyona ihtiyaç duyarsınız. Çünkü eşyalarınızı alması için bir düzen gerekir. Balkonu kapattıktan sonra ilk yapılacak şey çok büyük ve uzun olmayacak şekilde dolaplar yerleştirmek. Dolaplar en kurtarıcı eşyalardandır. İçine istediğiniz birçok şeyi koyabilirsiniz. Sonra dolabın üstüne isterseniz minik saksılarda çiçekler yerleştirip sıcak bir ortam yaratabilirsiniz. Perde eklemek isterseniz cam balkon dekorasyon için çok uygun olacaktır. İçerisinde ne olduğunu kimse görmemiş olur ve sizde daha rahat edersiniz. Son olarak ince bir kilim yaydığınızda da hem bir oda hem de bir kiler havasına tam olarak dönüşmüş olur.

Cam Balkon Kış Bahçesi Dekorasyonu

Kış bahçesi diyoruz ama aslında bu alan yaz aylarında da rahatlıkla kullanabileceğiniz bir alan.

Balkonu katlamalı cam ile kapattığınızda eve yeni bir oda kazandırmış gibi olursunuz. Kışın soğuk olduğunda kapatır yazın ise rahatlıkla açıp temiz hava alabileceğiniz bir alana dönüştürebiliriz. Hem manzarasında keyif yapabileceğiniz hem de canınız sıkıldığında oraya kaçabileceğiniz bir odanız olur.

Peki bu odanın daha doğrusu cam balkonun dekorasyonu nasıl olur?

İlk olarak balkonunuzun büyüklüğünü ölçmekte fayda var. Büyüklüğüne göre alanı daraltmayacak şekilde bir mobilya bile koyabilirsiniz. Mobilya seçiminde normal koltuk yerine sedir koltuk tarzında L bir koltukta kullanabilirsiniz. Sizin için daha kullanışlı olacaktır.

Eğer kitap okumayı seviyorsanız orayı küçük bir kütüphaneye bile dönüştürebilirsiniz. Duvara monte edeceğiniz kitaplığa en sevdiğiniz, okumak istediğiniz kitapları koyarak keyifle cam balkonunuzda manzara ve temiz hava eşliğinde kitap okuyabilirsiniz. Bu biraz da sizin hayal gücünüze bağlı.

Şık bir yemek masası da cam balkon dekorasyonunuza uyum sağlayabilir. Yine odalarda biraz daha yer açılması açısından balkona küçük bir dolap ekleyebilirsiniz.

Perde kullanmak isterseniz eğer, cam balkon dekorasyonunda genellikle stor perde öneriyoruz. Diğer perde modellerine göre daha kullanışlı oluyor. Bunların yanı sıra duvara dekoratif raflar yapıp üstüne çiçek, gece lambası, farklı objeler gibi ürünler koyarak dekorasyonunuzu canlandırabilirsiniz.

Balkon Dekorasyonu ile alakalı makalelerimize BURADAN ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir : Küçük Balkon Dekorasyonu İçin Güzel Fikirler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


(Bu Konuya Henüz Puan Verilmemiş. Siz Puan Vermek İster Misiniz
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.