Son zamanlarda insanların natürel dekorasyonlara ve kendin yap projelerine artan ilgisiyle beraber makrome tekrar yükselişe geçti. Belirli ölçülerde kullanıldığı takdirde mükemmel bir dekorasyon aracı olmakla beraber bohem dokunuşun en popüler parçası haline geldi. Evin görüntüsünü demodeleştirmeden nasıl  makromeleri kullanabiliriz?

Biraz göz atalım.

Ekru gibi açık tonda makrome malzemeler doğal malzemeler ile kullanıldığında farklı alanlarda değerlendirilerek modern tarzda bohem dekoratif ürünler yapabilirsiniz yeter ki içinizden gelen özgün fikirlerin ruhunuzla birleşip şekil olarak aklınıza oradan parmaklarınıza oradan da odanıza yansımasına izin verin.

Duvar panoları, hamak, ahşap bir oturağın kenarlarına salıncak ipi örerek , perde olarak hatta minderlerinize varana kadar bir çok alanda makromenin bohem etkisinden yararlanabilirsiniz.

Evinizin duvarlarındaki boşluğu değerlendirmek için bir kuru ağaç dalına işlenmiş makrome ip tasarımları ile mükemmel bir görüntü sağlayabilirsiniz.  Boşta duran fanuslara, kavanozlara makrome kılıflar yapabilirsiniz. Dilerseniz bu kılıfları duvara veya tavana asılabilir şekilde uzatarak sarkıt haline dönüştürebilirsiniz.

Bu yöntemle yapacağınız saksılıklar yeşil bitkilerle bir araya geldiğinde evinizde son derece doğal ve yaratıcı bir görünüm kazanır. Makrome ile yapabileceğiniz dekoratif ürünlerde yaratıcılığınızı kullanarak alternatif öneriler geliştirebilirsiniz. Balkonunuzda yada evinizin bir köşesinde oluşturduğunuz dinlenme alanına yerleştirdiğiniz puflar ve ahşap bir masa üzerine aydınlatma için konulan mumlar ve kandilleri bir kabın içine koyarak makrome kılıflar yaparak dekorasyonda bütünlük sağlayabilirsiniz.

Doğru noktalarda yeteri kadar tercih edildiği zaman ofis, ev, bahçe, balkon dilediğiniz her yerde bu mükemmel bohem görüntüleri sağlayabilirsiniz.  Aksesuarların yanı sıra ev, ofis, bahçe ve balkonda kullanabileceğiniz fonksiyonel ürünlerde de makromenin bohem ve sofistike duruşundan yararlanabilirsiniz.

Böylelikle hem uygulama yaptığınız oda, ofis veya  bahçe nize bir karakter katmış olursunuz, hem kendi terzınızı yansıtmış olursunuz hem şık ve benzersiz görüntüler ortaya çıkartmış olursunuz hem de bunları yaparken kendi gizli yönlerinizi ortaya çıkarmış ve geliştirmiş olursunuz hem de güzel zaman geçirirsiniz.

Genel Dekorasyon ile alakalı makalelerimize BURADAN ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir : Eklektik Stili Dekorasyona Uyarlamak başlıklı yazımızda Eklektik, eklektik dekorasyon ve eklektik dekorasyon örnekleri hakkında bilgiler bulabilirsiniz.(Bu yazıya 1 kez oy verildi. Toplamda 5 puan üzerinden, 5,00 aldı.)
(Sizde Puan Vermek İster Misiniz?)
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.