Yeni ve modern ev dekorasyonunun ortaya çıkmasıyla birlikte, artık daha özgün tasarımlar ve daha farklı yemek odası dekorasyonları gün yüzüne çıkabilmektedir. Ancak yemek odası dekorasyonlarında yapılan en büyük hatalardan biri renk uyumu ve renk seçimidir. Birçok kişi bu konuda büyük bir hata yapar ve bu hataya ayak uydurarak, çeşitli şekillerde bu hatanın devamını getirir. Yemek odası dekorasyonu konusunda beyaz rengin uyumunu yakalamak ve beyaz renk ile daha ferah bir mekan yaratmak, her zaman için büyük bir ayrıcalık olacaktır. Beyaz yemek odası modelleri konusunda mobilya seçimlerinizi doğru yapmanız durumunda, son derece şık bir yemek odasına kavuşabileceğinizi söylemek mümkündür.

Bembeyaz Bir Yemek Odası

Beyazın insana huzur veren renklerden biri olduğunu unutmamak gerekmektedir. Bu nedenle yemek odasında beyazın kullanılması, psikolojik olarak yemeklerin daha rahat bir şekilde yenmesine neden olacaktır. Bu durum göz önünde bulundurularak renk seçimi konusunda, herhangi bir problem ortaya çıkmamaktadır. Bunun yanı sıra beyaz rengin her zaman için şık ve temiz bir görüntüsü vardır. Bu görüntü yemek odası takımı ile birleştiği zaman, yemek odanız lüks bir restoran misali olacaktır. Temizlik konusunda hassassanız ve misafirlerinizde bu konuda hassasiyeti varsa, temizlik rengi olan beyaz, hem size hem de misafirlerinize yemek odasına girilmesiyle birlikte büyük bir huzur verecektir. Öte yandan yemek odası için yumuşak ve sade bir parfüm kokusu tercih etmenizle birlikte, yemek odası dekorasyon örnekleri için adeta ders niteliğinde bir dekorasyona imza atabilirsiniz.

Beyazın Verdiği Huzur ve Rahatlık

Yemek odasında beyaz renginin kullanılması, lüks ve kalite göstergesidir. Öte yandan beyaz renginin hiçbir zaman modada eskimeyeceğini ve sürekli olarak canlı kalacağını unutmamak gerekir. Yemek odası aksesuarları konusunda da, beyaz renge uyumlu olacak gümüş rengi, altın sarısı ve pudra rengi gibi renk seçenekleriyle aksesuar tercih yapmakta herhangi bir sakınca yoktur. Bu renkler, muhteşem bir geçiş aracı olacaktır ve salonunuzun ahenkle dans etmesine olanak tanıyacaktır. Yemek masası dekorasyonu modelleri için, hemen masanın üstünde yer alacak şık ahizeyi de unutmamanızı altını çizerek önermekteyiz.

Mutfak Dekorasyonu ile alakalı makalelerimize BURADAN ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir : Ufak Dokunuşlar Şahane Mutfaklar başlıklı yazımızda avrupa mutfak dekorasyonları, küçük mutfak dekorasları ve mutfak dekorasyon modelleri hakkında bilgiler bulabilirsiniz.(Bu yazıya 5 kez oy verildi. Toplamda 5 puan üzerinden, 4,60 aldı.)
(Sizde Puan Vermek İster Misiniz?)
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

2 Yorumlar

  • Beyaz rengin ayrı bir asaleti var. Mobilyalarda da tercihimiz beyaz mobilya takımları oluyor açıkcası. Fotoğraflardaki 11. sıradaki yemek odası takımı da bayağı güzelmiş.

  • 6 ay sonra düyünümüz var ve mobilya bakıyoruz ben tutturdum ahşap rengi, nişanlım tutturdu beyaz olacak diye baktığımda beyazlarda harika duruyo paylaşım için teşekkür ederim.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.