Yatak odaları günün yorgunluğunun atıldığı noktalar olduğundan ev dekorasyonunda oldukça önem verilmesi gereken yerlerin başında gelmektedir. İskandinav tarzı dekorasyonlar sade ve şık olmasından dolayı son yıllarda oldukça rağbet görmektedir. Mobilya dekorasyonunda sadelikten yanaysanız sade ve şık İskandinav dekorasyonları tercih etmenizi öneririz. Küçük bir yatak odasına sahipseniz ferah ve rahat bir yatak odası dekore etmek için İskandinav tarzı kesin çözüm olacaktır. Beyazın ve sadeliğin hakim olduğu İskandinav yatak odası dekorasyonları odaları olduğundan büyük ve ferah göstermekte, günün yorgunluğunun keyifli bir şekilde atılmasına olanak sağlamaktadır. İskandinav yatak odası dekorasyonunuzu aynalar kullanarak tamamlayabilir, aynaların yansıması sayesinde daha şık ve büyük görünen bir yatak odası elde edebilirsiniz.

İskandinav Yatak Odası Nasıl Dekore Edilir

İskandinav yatak odası dekorasyonu beyazın ve sadeliğin hakim olduğu tasarımlardır. Mobilyalarınızı, yatağınızı ve nevresim takımınızı beyaz renklerden seçerek İskandinav yatak odası dekorasyonunuz için küçük bir adım atabilirsiniz. İskandinav dekorasyonlarda ahşap da oldukça fazla kullanılmaktadır. Yatak odanızı ahşap komodinlerle süslemeniz ve renklendirmeniz mümkündür. Yatak odanızı renklendirmek için doğal çiçeklerden ve küçük süs bitkilerinden faydalanabilirsiniz. İskandinav dekorasyonda doğallık oldukça önemlidir. Çok fazla süs, ışıltı, şatafat kullanılmamaktadır. Bu yüzden İskandinav yatak odası dekore ederken kırmızı, pembe gibi canlı ve çarpıcı renklere yer vermemelisiniz. Sadeliğin ve zarafetin hakim olduğu İskandinav tasarımları oluştururken olabildiğince beyaz rengini kullanmalı, odanıza renk vermek için yeşil gibi doğada bulunan renkleri tercih etmelisiniz.

İskandinav Yatak Odaları İle Evinizi Şımartın

İskandinav yatak odası dekorasyon fikirleri arasından eviniz için uyumlu olan ve zevkinize hitap eden dekorasyonu bularak rahat ve konforlu uykuların tadını çıkarabilirsiniz. İskandinav yatak odalarında gardropları beyaz veya ahşap renginde seçebilirsiniz. Yatak odanızı dekore ederken halıları nispeten ince ve açık renkli tercih etmenizi öneririz. İskandinav yatak odası için uzun, yerlere kadar uzanan tül perdeler ve kalık güneşlikler tercih edebilirsiniz. İskandinav yatak odaları için abajur oldukça kullanılmaktadır. Güzel bir İskandinav yatak odası dekore ederek günün yorgunluğunu keyifli bir şekilde üzerinizden atabilirsiniz.

Yatak Odası dekorasyonu ile alakalı makalelerimize BURADAN ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir : Yuvarlak Yatak Modelleri İle Evinizi Şımartın başlıklı yazımızda yuvarlak yatak dekorasyonları, yuvarlak yatak dizaynları ve yuvarlak yatak modelleri hakkında bilgiler bulabilirsiniz.(Bu yazıya 1 kez oy verildi. Toplamda 5 puan üzerinden, 5,00 aldı.)
(Sizde Puan Vermek İster Misiniz?)
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.