Ev dekorasyonu yapılırken genellikle son anda akla gelen ve rastgele seçilen perdeler aslında ev dekorasyonunu tamamlayan ve evin atmosferini değiştiren çok önemli parçalardır. Ev tekstili ürünleri arasında en çok çeşitliliğe sahip olan perdeler, iyi seçildiğinde evin ambiyansını değiştirerek evinizin şıklığına şıklık katan, kötü seçildiğinde ise evin görünümü alt üst eden parçalardır. Evinizin dışarıdan görünümü olan perdeler, konuklarınızı ilk olarak ağırlayan parçalardır. Dışarıdan kötü görünen bir ev ilk izlenim olarak kötü bir imaj oluşturacak, içerideki güzel görüntü kolay kolay dışarıdaki çirkinliği unutturmayacaktır. Bu yüzden salon perdesi seçerken oldukça dikkatli davranmalı ve seçiminizi titizlikle gerçekleştirmelisiniz.

Perde Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli

Perde seçerken odanızın genel atmosferiyle uyum içinde bir seçim yapmaya dikkat etmelisiniz. Odanızda genel olarak soğuk renkler hakimse perdelerinizde sıcak renklerinde yer aldığı modelleri kullanabilirsiniz. Böylece odanızın atmosferi değişecek ve renklerin ahengi sayesinde uyumu yakalayacaksınız. Odanızda genellikle sıcak renkler hakim konumdaysa bu sefer soğuk renkli veya beyaz perde seçebilir, odanızı renk cümbüşünden ve karmaşasından kurtarabilirsiniz. Yeni sezon perde modelleri arasından evinize en uygun perdeyi seçerek evinizi şımartabilir, misafirlerinizi evinize hayran bırakabilirsiniz. İç mimari tutkunları tarafından büyük önem gören perdeler evinizin dış yüzü olduğundan en güzel salon perde modelleri arasından tercih yapmanızı ve evinizin şık görünmesine zemin hazırlamanızı öneririz.

En güzel salon perde modelleri

En güzel salon perde modelleri kişinin zevkine göre değişiklik göstermektedir. Lüks ve zengin görünümden hoşlanıyorsanız perdelerinizi çift taraflı seçebilirsiniz. Bunun yanı sıra perdelerinizi yerlere kadar uzanan modellerden seçerek de şıklığı ve zenginliği yansıtabilirsiniz. Şık perdelere sahip olmak için perdelerin rengi de oldukça önemlidir. Özellikle kalın perdeler evin atmosferinde belirleyici role sahiptir. Lüks perde modelleri arasından altın ve gümüş rengi perdeleri seçerek evinizde klasikliğin esintilerini yaşatabilir, şık ve zengin bir atmosferin yayılmasını sağlayabilirsiniz. İşlemeli perde modelleri de son zamanlarda oldukça tercih edilen şık perdeler arasındadır. Yenilikçi ve iç mimariye düşkün biriyseniz tercihinizi 2017 model perdeler arasından yapmanızı öneririz.

Genel Tekstil İle alakalı makalelerimize BURADAN ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir : Estetik Tasarımlı Koltuk Şalları başlıklı yazımızda 2017 koltuk şalı modelleri, English Home koltuk şalları ve koltuk şalı fiyatları hakkında bilgiler bulabilirsiniz.(Bu yazıya 1 kez oy verildi. Toplamda 5 puan üzerinden, 5,00 aldı.)
(Sizde Puan Vermek İster Misiniz?)
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.