Son zamanların en büyük trendlerinden biri de şüphesiz giyinme odalarıdır. Kadınlar her zaman giyinmeyi çok sevmiş ve dolaplar dolusu kıyafetler satın almıştır. Yatak odalarında bulunan gardıroplara kıyafetleri sığmayan bayanlar ve yatak odasına dev gardırop yerleştirmek istemeyen kişiler genellikle bir odasını giyinme odasına ayırmaktadır. Giyinme odaları hem her şeyin tıkış tıkış olmasını engellemekte hem de rahat bir giyinme ortamı sağlayarak güne daha konforlu hazırlanmaya yardımcı olmaktadır. Giyinme odası dekorasyonu yaparken kapaklı kıyafet dolaplarından uzak durmalısınız. Kapaklar açıldıkları zaman çok yer kaplamakta ve açılıp kapanmaktan dolayı kısa süre içerisinde hasar görebilmektedir. Bu yüzden giyinme odası dekorasyon işlemlerini yaparken sürgü kapaklı dolapları veya yalnızca askılık şeklindeki modelleri tercih etmenizi öneririz.

Şık Giyinme Odaları İle Güne Güzel Başlayın

Sabah giyinilen kıyafetler ile gün boyu birçok yer ziyaret edilmekte, iş boyunca aynı kıyafetlerle zaman geçirilmektedir. Bu yüzden sabahları güne güzel başlamak çok önemlidir. Güne güzel ve kıyafet seçimini rahat yaparak başlamanın yolu ise giyinme odasına sahip olmaktır. Şık giyinme odası dekorasyonu yapmak için öncelikle bol aydınlatmaya ve aynaya sahip olmanız gerekmektedir. Giyinme odanızı dekore ederken tüm aile fertlerine yetecek kadar büyük bir oda ayırmanız ve mobilya seçmeniz de çok önemlidir. Giyinme odanıza mobilya seçerken eşyalarınızı göz önünde bulundurmalı, ayakkabı, çanta ve kıyafetleriniz için ayrı tasarımlar yapmaya özen göstermelisiniz. Modern giyinme odası dekorasyonu için işlevsel bir dekorasyon yapmanız ilk şarttır.

Giyinme Odasında Neler Olmalı

Giyinme odası dekorasyonunda öncelikle askılıklar ve raflar olmalıdır. Bu askılıkların elbiselerinizi kırıştırmayacak kadar uzun, rafların ise ayakkabı ve çantalarınızın sığacağı kadar geniş olmasına dikkat etmelisiniz. Giyim odaları için olmazsa olmaz parçalardan biri de aynalardır. Mümkünse bir duvarı aynaya ayırmanızı, mümkün değilse büyük, ayaklı ve taşınabilir bir aynayı giyim odanıza yerleştirmenizi öneririz. Bunun dışında giyim odanıza büyük ve rahat bir oturma pufu koyarak hem odanıza şıklık katabilir hem de ayakkabılarınızı rahatlıkla giyebilirsiniz. Fonksiyonel bir giyinme odasına sahip olarak güne rahatça ve şık bir biçimde hazırlanın.

Yatak Odası ile alakalı makalelerimize BURADAN ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir : Komodinleriniz İle Tarzınızı Yansıtın başlıklı yazımızda ahşap komodin çeşitleri, klasik komodin modelleri ve komodin modelleri hakkında bilgiler bulabilirsiniz.(Bu yazıya 3 kez oy verildi. Toplamda 5 puan üzerinden, 5,00 aldı.)
(Sizde Puan Vermek İster Misiniz?)
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

1 yorum

  • Henüz giyinme odası olan bi evim yok ancak küçük fantezi gibi görünsede benim bi ev için olmazsa olmaz dediğim bi hayalim.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.