Banyo Dekorasyonu

Banyo Dekorasyonu, Duşakabin, Küvet Önerileri

Tarafından yazılmıştır Admin

Banyo dekorasyonu hem kullanışlı hem de şık olabilir. Banyonuzda istediğiniz görünümü yakalamak için renk uyumu, istediğiniz geniş alan, pratik temizleme gibi pek çok kriteri bir arada uygulayabilirsiniz. Bu sayede sizin için hem şık bir görünüm olacak hem de kullanışlı bir banyo ortaya koymuş olacaksınız. Banyo dekorasyonu için yapmanız gereken ilk olarak banyonuzun alanına göre karar vermek. Aynı zamanda bu alanda nasıl hareket etmek istediğiniz üzerinden yola çıkarak banyonuzu tasarlamak.

İşte sizin için önerilen banyo dekorasyonu…

Banyo Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Banyo dekorasyonunda ilk olarak sizin nasıl bir banyo istediğinizi düşünün. İstediğiniz şey rahat bir duşakabin mi yoksa geniş bir küvet mi? Karar vermenizin ardından ona göre bir belirleme yapacaksınız. İstediğiniz dekorasyonun banyo boyutuna uygun olması yeterlidir. Peki, banyo dekorasyonu nasıl yapılır? İşte sizin için aşama aşama banyo dekorasyonu…

 • Banyo fayans değişimi

  İlk olarak dekorasyonda değiştirmek istediğiniz fayanslar olabilir. Daha modern bir görünüm yaratmak için banyo tamamen boşaltılıp fayanslar değiştirilebilir.

 • Duşakabin

  Ardından seçmiş olduğunuz duşakabinin montajı yapılacaktır. Su sistemine göre nerede olacağı az çok bellidir. Buna dikkat etmeniz halinde, kabinin kullanımı pratik bir şekilde olacaktır.

 • Banyo dolapları

  Banyoda kullanılacak olan dolaplar önemlidir. Hem işlevsel hem de şık olması önemli olduğundan, seçiminizi buna göre yapmanız gerekiyor. Ayrıca çok büyük dolaplar ile küçük olan bir banyoyu çok fazla boğucu hale getirmemenizi de öneriyoruz.

 • Banyo zemini

  Zeminin yeniden yapılması da istenebilir. Daha renkli zeminler tercih edilebilir. Kolay temizlenen kaymayan zemin özelliği olan banyo dekorasyonu zemin ürünlerini seçmeniz önemlidir.

Küçük Banyo Dekorasyonu

Banyo dekorasyonunda sık sık karşımıza çıkan seçeneklerden biri, küçük banyo dekorasyonu oluyor. Yani direkt olarak dekorasyonda mutlaka boyuta göre hareket etmek gerekiyor. Boğucu bir alan yaratmamaya dikkat ederek, aynı zamanda her ihtiyacınızı da karşılayacak şekilde bir dekorasyon olmasına özen gösteriliyor. Küçük banyolar için önerilenlere göre hareket etmeniz avantajlı olacaktır.

Yüksek Duşakabin

Küçük olan banyolarda eğer duşakabin yüksek olursa, alandan biraz daha tasarruf edilmiş olur. Boğucu bir alan yaratmanın ötesine geçilmiş olur. Bunu göz önünde bulundurmanız halinde sorun yaşamadan kullanabilirsiniz.

Raflar

Dolap seçmek yerine, raf kullanmak biraz daha küçük banyolarda avantajlı olacaktır. Banyolarda alandan tasarruf etmek açısından ilk akla gelenler arasında banyo rafları var. Bu raflar sayesinde boğucu bir ortam yaratmadan dekorasyonu tamamlamak mümkündür.

Büyük Banyo Dekorasyonu

Banyo büyük olduğunda, dekorasyon konusunda daha özgür davranabilirsiniz. Banyoda duşakabin, klozet, dolapların nereye konumlandırılacağı konusunda su tesisatı da göz önünde bulundurularak son derece güzel bir görünüm elde edilebilir.

Duşakabin & Küvet

Büyük banyolarda ikisi bir arada olabilir. Büyük banyo dekorasyonu için tamamen dilediğiniz gibi hareket ederek, daha konforlu bir banyo yaratabilirsiniz.

Banyo dolapları

Banyo dolaplarının tüm eşyalarınızı alacak şeklide olması da sağlanabilir. Mutlaka havluları ve diğer eşyalarınızı daha toplu hale getirecek şeklide bir dolap seçimi yapmanız gerekiyor.

Banyo Dekorasyonu Dekoratif Ürünler

Banyoda olmazsa olmaz olan dekoratif ürünleri unutmayın. Mutlaka akla gelenler arasında minik sabunlar var. Banyo dendiğinde akıllara güzel kokular geliyor. Bunu sağlamak açısından mutlaka dekoratif ürünleri kullanabilirsiniz.

 • Dekoratif kokular
 • Minik biblolar
 • Banyo sabunluğu

Gibi banyo dekorasyonu dekoratif ürünler ile tamamlanabilir. Şık ve güzel bir görünüm elde etmek mümkün olacaktır. Pratik bir şekilde dekorasyonu yaparak, son derece şık bir görünüm elde etmek mümkündür. Seçim tamamen sizin.

Banyo Dekorasyonu ile alakalı makalelerimize BURADAN ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir : Dekorasyonunuza Ferah Dokunuş Bitkiler Ve Önemi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


(Bu Konuya Henüz Puan Verilmemiş. Siz Puan Vermek İster Misiniz
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.