Mutfak Dekorasyonu

Amerikan Tarzı Mutfak Dekorasyonu Ve Fiyatı

Tarafından yazılmıştır Admin

Amerikan Mutfak Dekorasyonu

Son zamanların en gözde mutfak  modellerinden biri olan amerikan mutfak, tarzı ve yapısı gereğiyle küçük olan salonunuzu daha ferah, geniş ve büyük gösteriyor. Ayrıca salonunuz büyük olsa bile amerikan mutfak tercih edebilirsiniz. Her tarz ev dekorasyonunun artık vazgeçilmezi diyebiliriz. Bu kadar çok talep olunca eski tarz mutfak modellerini yeni yapılan binalarda görmemeye başladık. Eski tarz mutfakların yerini amerikan mutfaklar aldı. Ev dekorasyonuna yeni bir soluk getiren amerikan mutfak, bakalım nasıl dekore ediliyormuş.

Her eve ve her tarza uygun şekilde amerikan mutfak dekorasyonu yapılmaktadır. Burada önemli olan salon ile mutfağın birlikte olması. Yani hem salonu iyi gösterecek hem mutfağı iyi gösterecek bir dekorasyon olmalıdır. Örneğin rustik tarzda dekore ettiğiniz salonunuza avangard bir amerikan mutfak dekroasyonu yapamazsınız. Görüntü olarak kesinlikle hoşunuza gitmeyecektir. O zaman detaylı bir şekilde amerikan mutfaklarda hangi ürünler, eşyalar kullanılır bir onlara bakalım. Bir de salon ve amerikan mutfak uyumundan bahsedelim.

Amerikan Mutfak Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Salon büyüklüğünüz, amerikan mutfak dekorasyonu konusunda elbette etkili olacaktır. Eğer küçük bir mutfağınız varsa beyaz ve gri renklerini hakim olduğu bir dekorasyon düşünmeye şimdiden başlayın. Beyaz renk her zaman odayı ferah, geniş ve büyük göstermektedir. Salonla mutfağı ayıran küçükte olsa bir bar masası şeklinde bir masa olmalı. Hem orada ister siz yemek yersiniz isterseniz de gelen misafirleri ağırlarsınız. Country tarzda ya da rustik bir ev dekorasyonunuz varsa mutfak dolaplarını mint yeşili ya da koyu mavi tercih edebilirsiniz. Bar masası bu tarz dekorasyonlarda genellikle ahşap oluyor. O tarzın havasını daha iyi yansıtması için. Bar masasına yan yana sığacak şekilde sandalye koymayı da unutmamalısınız.

Eğer mümkünse bar masasının hemen üst tarafına sarkıt avizeler kullanabilirsiniz. Bohem tarzda ise canlılık hakim olduğu için olabildiğince renk seçeneklerinizi genişletebilirsiniz. Çoğu insan bohem tarzı kullanmakta zorlanıyor. Ancak dekorasyonu iyi bir şekilde yapabilen ve evinde renk seven insanlar için müthiş bir tarz. Biraz da avangard tarzda amerikan mutfak nasıl oluyor ondan bahsedelim. Bildiğiniz üzere avangard tarz gösterişin, şatafatın en bol olduğu tarzdır. Altın sarısı bu tarz dekorasyonlarda görmek mümkün. Dolap kapaklarının kulp kısımlarında mutlaka altın sarısı kullanılır.

Amerikan Mutfak Fiyatları

Kullanılan malzeme, mutfak dolabının çokluğu, beyaz eşyalar, masa ve sandalyelere göre fiyatlar değişiklik göstermektedir. Düz beyaz ve çok fazla dolabı olmayan mdf mutfak dolap fiyatları genellikle 9.000TL civarındadır. Ancak sunta olsaydı içeriği o zaman fiyat biraz daha düşebilir. Sunta, mdf malzemesine göre daha kalitesiz diyebiliriz. Düz beyaz çok fazla dolabı olmayan amerikan mutfak modelinden devam edelim. Beyaz eşyada çok pahalı ürünler tercih etmezseniz eğer buzdolabı, bulaşık makinesi, ankastre seti ile toplam fiyat 10.000TL civarında olacaktır. Masa ve sandalyeleri de işin içine eklersek size maliyeti tahminen en fazla 25.000TL civarında olacaktır.

Mutfak Mobilyaları ile alakalı makalelerimize BURADAN ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir : Yemek Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


(Bu Konuya Henüz Puan Verilmemiş. Siz Puan Vermek İster Misiniz
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.