Evlerin en önemli kısımları şüphesiz salonlardır. Ev sahipleri günün yorgunluğunu salonlarda atmakta, konuklar ise uzun saatler boyunca salonlarda ağırlanmaktadır. Otantik bir görünüme sahip olan Afrika tarzı ev dekorasyonları genellikle işlenmemiş ağaç kalaslarından ve hayvan postuna benzeyen halı, kilim ve dekoratif eşyalardan oluşmaktadır. Son yıllarda özellikle kıyafetlere yansıyan Afrika esintisi yavaş yavaş ev dekorasyonlarında da boy göstermeye başlamıştır. Afrika’nın vahşi yaşamından izleri evinize taşımak istiyorsanız Afrika stili ev dekorasyonu tam size göredir. Özellikle leopar, zebra gibi hayvan desenleri ile doğal yeşil ve ahşaplar Afrika stili dekorasyonlar da önemli role sahiptir. Doğal ve modern görünümlü evlere sahip olmak isteyen kişiler ağırlıklı olarak Afrika stili dekorasyonları tercih etmektedir.

Afrika Stili Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır

Afrika stili salon dekorasyonu yapmak için genellikle zebra ve leopar gibi hayvan desenlerini kullanmalı, bu desenlerden perde, halı, sehpa, koltuk gibi ev eşyaları almalısınız. Afrika stili ev dekorasyonlarında çıta boru görünümlü zebra perdeler oldukça rağbet görmektedir. Afrika stili ev dekorasyonu yapmak için hayvan postuna benzeye, ağır ve kalın, kürk gibi yapısı olan, leopar veya zebra desenli halıları kullanabilirsiniz. Afrika stili salon dekorasyonları çok fazla aydınlatma gerektirmeyen dekorasyonlardır. Aydınlatma olarak sarı lambalı abajur, mum veya loş ışıklı avizelerden faydalanabilirsiniz. Afrika stili ev dekore ederken mümkün olduğunca doğan parçalar kullanmalı, seramik gibi maddelerden yapılan biblolara yer verilmemelidir.

Afrika Stili Salonunuzla Göz Kamaştırıcı Bir Eve Sahip Olun

Afrika stili evlerde dekor olarak büyük bitkileri, çiçekleri ve ağaçları kullanabilirsiniz. Doğanın hakimiyetinde olan ve doğallığın ruhunu yansıtan Afrika stili evler için birbirinden şık ve çarpıcı dekoratif eşya çeşitleri bulunmaktadır. Afrika stili salonlar için beyaz koltuklar ve üzerine zebra desenli, türlü kırlentler tercih edebilirsiniz. Doğada bulunan renklerin hakim olduğu Afrika stili dekorasyon için evinizde kahverengi, yeşil, ve siyaha yer verebilirsiniz. Salonunuz için geyik figürüne benzer veya boğa boynuzu tarzında dekoratif eşyalar kullanabilir, evinizde kendi tarzınızı yansıtarak konuklarınızın gözlerini kamaştırabilirsiniz.

Ev Dekorasyonu ile alakalı makalelerimize BURADAN ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir : Çalışma İsteğini Arttıran Çalışma Odası Dekorasyonları başlıklı yazımızda dekoratif çalışma odası tasarımları, dekoratif ofis tasarımları ve modern çalışma odaları hakkında bilgiler bulabilirsiniz.(Bu yazıya 1 kez oy verildi. Toplamda 5 puan üzerinden, 5,00 aldı.)
(Sizde Puan Vermek İster Misiniz?)
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.